23 Haziran 2017 Cuma

Ölümlü kaza kamerada

Otizmin acıları eğitimle azalıyor

Toplantıya Adana Büyükşehir Belediye Başkan Ve*kili Yalçın Akyol, Adana Kent Konseyi Baş*kanı Ömer Güner Sazak, Adana Kent Konse*yi Genel Sekreteri Ekrem Aslan, Adana Kent Kon*seyi Engelliler Meclisi Başkanı Ali Duran Kara*kaya, Tohum Otizm Vakfı Baş......

27 Şubat 2017 Pazartesi 16:59
Otizmin acıları eğitimle azalıyor

Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği, Ada*na Kent Konseyi Engelli Meclisi ve Tohum Tür*kiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı iş birli*ğiyle düzenlenen “Otizm” konulu seminer Adana Büyük*şehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi. Seminerde, o*tizmle ilgili eğitim düzeyinin artırılmasının önemine vurgu yapıl*dı.
Toplantıya Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yalçın Akyol, Ada*na Kent Konseyi Başkanı Ömer Güner Sazak, A*dana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan, A*dana Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Ali Duran Ka*rakaya, Tohum Otizm Vakfı Başkan Yardımcısı Aylin Sezgin, Tohum Otizm Vakfı Yö*neticileri, Adana Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derne*ği Başkanı Fatoş Şen, dernek yöneticileri, a*ileler, eğitimciler ve vatandaşlar katıldı.
Tohum Otizm Vakfı’nın, A*dana’da gerçekleştirilen bir eğitim etkinliğine katılımından duy*duğu memnuniyeti diye getiren Adana Büyükşehir Bele*diye Başkan Vekili Yalçın Akyol, “Toplantının, en*gelli ailelerinin ve yakınlarının eğitimine ve konuy*la ilgili toplumda farkındalık oluşturulmasına önemli katkı ko*yacağına inanıyorum” dedi.
Adana Kent Konseyi Başkanı Ömer Güner Sazak da, görül*me sıklığı artan otizmle mücadelede eğitimin ö*nemine dikkat çekti.
Adana Artı Özel Eğitim Gö*nüllüleri Derneği 2. Başkanı Esin Parlak, 2012’den bu yana fa*aliyette olan derneğin, 2016’da yeni yönetimiyle birlik*te, kuruluş amaçları doğrultusunda daha etkin çalış*maya başladığını ifade etti. Parlak, engelli ai*lelerinin ve engelli yakınlarının eğitimini hedef aldık*larını, böylece engelli bireylerin eğitim düzeyini ve re*habilitasyonunu daha farklı noktalara taşımayı, bu yolda geli*şim sağlamayı arzuladıklarını vurguladı.
Açılış konuşmalarının ardından Tohum Otizm Vakfı’nın onur ko*nukları Aylin Sezgin, Ömer Faruk Sezgin ve Deniz Yılmaz, “Otizm ve Tohum Otizm Vakfı, Bir Ba*banın Gözünden Otizm Vakfı, Otizmli Çocukların Özel E*ğitimi, Otizmli Çocuklara Bağımsızlık Kazandırma, Etkinlik Çi*zelgeleri” konularında sunum yaptı.


Anahtar Kelimeler: AcılarıEğitimleOtizmin

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  2015/2016 Süperlig Şampiyonu Kim Olur?

  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV