24 Haziran 2017 Cumartesi

Ölümlü kaza kamerada

SODES uygulamaları başladı

”Valilik Değerlendirme Komisyonu, kendilerine sunulan pro*jeleri; SODES tanımındaki amaçlara uygunluk, sürdürülebilirlik, p*rojenin amacı, faaliyetleri ile bütçesi arasındaki tu*tarlılık, projeyi öneren kuruluşun proje yürütme ka*pasitesi, projenin ......

27 Şubat 2017 Pazartesi 20:22
SODES uygulamaları başladı

Beşeri sermayenin geliştirilmesi ve toplumsal bü*tünleşmenin sağlanmasını amaçlayan Sosyal Destek Programının (SODES) 2017 yılı uygu*lamaları başladığı belirtildi.
Adana Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Güney*doğu Anadolu Projesi ve Doğu Anadolu Pro*jesi illerinde uygulanacak olan SODES programının baş*vuru süreci aşağıdaki şekilde olacak;
“Proje teklifleri in*ternet sitesinden erişime açılacak olan SODES Bilgi Siste*mi (SODES-BİS) aracılığıyla, 23 Şubat-16 Mart 2017 ta*rihleri arasında başvuru sahipleri tarafından valiliklere; 17 Nisan 2017 tari*hine kadar ise Valilik Değerlendirme Komisyonu ta*rafından yapılacak değerlendirmeden sonra valilikler tarafından bakan*lığa gönderilecek. 2017 yılında gerçekleştirilecek olan SODES uygu*lamalarında ’http://www.sodes.gov.tr’ adresinde yer alan 2017 Yılı SODES Uygu*lama Usul ve Esasları ile ekleri esas a*lınacak.”
Valilik Değerlendirme Komisyonu, kendilerine sunulan projeleri; SODES tanı*mındaki amaçlara uygunluk, sürdürülebilirlik, projenin amacı, faa*liyetleri ile bütçesi arasındaki tutarlılık, projeyi öne*ren kuruluşun proje yürütme kapasitesi, projenin hedef grup*lar üzerinde yaratacağı etkiler, proje hedef kit*lesinin genişliği ve ilin önceliklerini göz önün*de bulundurarak değerlendirecek ve uygun gördükleri pro*je tekliflerini hem SODES-BİS aracılığıyla hem de resmi yazıy*la bakanlığa gönderecek.
Valiliklerden bakanlığa bildirilen proje teklif*leri, değerlendirildikten sonra desteklenecek projeler ve ö*denek miktarları tespit edilecek. Desteklenecek projeler bakan*lık tarafından hem SODES-BİS aracılığıyla hem de resmi yazıy*la Valiliğe bildirilecek ve bakanlık internet si*tesinden kamuoyuna duyurulacak.


Anahtar Kelimeler: BaşladıUygulamalarıSodes

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  2015/2016 Süperlig Şampiyonu Kim Olur?

  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV