28 Haziran 2017 Çarşamba

Ölümlü kaza kamerada

Yüreğir Belediyesi Kültürevleri gençlere meslek öğretiyor

Kültürevlerinden her yıl binlerce vatandaş fayda*lanıyorYüreğir’de hizmete açılan kültürevlerinden her yaştan in*sanın faydalandığını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Çe*likcan, "Birkaç mahallenin ortak kullanması amacıyla hiz*mete açtığı......

27 Şubat 2017 Pazartesi 15:37
Yüreğir Belediyesi Kültürevleri gençlere meslek öğretiyor

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, kültü*revlerinde gençlere meslek öğreterek, sektörlerde ihtiyaç du*yular ara eleman sıkıntısının çözümüne katkıda bu*lunduklarını söyledi.
Başkan Çelikcan, "Kültürevleri Modeliyle Sürdürülebilir ve Yaygın*laştırılabilir Genç İstihdamı" isimli projenin kapanışında yap*tığı konuşmada 18-29 yaş aralığında işsiz 180 gencin aş*çılık, kaynakçılık ve bilgisayar teknik servis e*lemanlığı alanlarında firmaların istediği ara eleman ih*tiyaçlarına yönelik eğitimler verildiğini belirterek, "Gençlerimize katı*lım ve girişimcilik belgeleri verilerek, onların iş pi*yasasında belgeli, nitelikli ara eleman olarak yer al*maları desteklenmiştir. Gençlerimizin kültürevlerimizde meslek öğrenmelerini sağ*lıyoruz" şeklinde konuştu.

Kültürevlerinden her yıl binlerce vatan*daş faydalanıyor
Yüreğir’de hizmete açılan kültürevlerinden her yaştan insa*nın faydalandığını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Çe*likcan, "Birkaç mahallenin ortak kullanması amacıyla hizme*te açtığımız kültürevlerimizden her yıl binlerce vatan*daşımız faydalanıyor. Kapanışını yaptığımız "Kültürevleri Modeliyle Sürdü*rülebilir ve Yaygınlaştırılabilir Genç İstihdamı" isimli Avru*pa Birliği Projesi, Çalışma ve Sosyal Güven*lik Bakanlığı, Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Baş*kanlığı tarafından koordine edilmiş olup Avrupa Bir*liği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edil*miştir. Proje Şehit Samet Saraç Halk Eği*tim merkezi ortaklığında belediyemiz tarafından gerçekleştirilmiştir” diye ko*nuştu.

Gençlerimize meslek öğretiyoruz
Başkan Çelikcan, proje kapsamında 12 ay boyun*ca Yüreğir Belediyesi Kültürevlerinde Yüreğir’de yaşayan 18-29 yaş a*ralığında işsiz 180 gence aşçılık, kaynakçılık ve bilgi*sayar teknik servis elemanlığı alanlarında firmaların is*tediği nitelikte eğitildiğini ve sertifikalarının verildiğini belirt*ti.

Kendi işlerini kurabilecekler
Gençlerin kendilerine iş kurmalarına da destek olmak a*macıyla KOSGEB ile işbirliği yapılarak girişimcilik e*ğitimleri verildiğini belirten Başkan Çelikcan "Adana’da işsiz*liği azaltmak amacıyla girişimcilik sertifikasına sahip olan kursi*yerlerimiz aldıkları bu belgeler ile KOSGEB’den de destek ala*rak kendi işyerlerini açabileceklerdir. Açtıkları işyerlerinde başka işsiz genç*leri de istihdam ederek ekonomiye katkı sağla*yacaklardır” ifadelerini kullandı.


Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  2015/2016 Süperlig Şampiyonu Kim Olur?

  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV