28 Haziran 2017 Çarşamba

Ölümlü kaza kamerada

Sigorta acenteleri kredi ve kredi kartı satmaya hazırlanıyor

Toplantıda sektörün iş hacmi geniş*lemesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Kasap, acen*telerin kredi ve kredi kartı satmaları ko*nusundaki girişimlere değindi.Başkan Kasap, Afyonkarahisar Sigorta A*centeleri Derneği tarafından...

24 Şubat 2017 Cuma 18:22
Sigorta acenteleri kredi ve kredi kartı satmaya hazırlanıyor

Sigorta Acenteleri İcra Komitesi (SAİK) Başka*nı Hüseyin Kasap, acentelerin bankalarla yapacağı iş birli*ği ile kredi ve kredi kartı sa*tışı yapacakları bir proje üzerinde çalışıldığını söy*leyerek, “Bu işi olgunlaştırdıktan sonra sektörde 15 bin 700 ci*varında bir acentemiz var. Onları taşıt kre*disi, konut kredisi ve kredi kartı satı*şı konusunda acentelerimiz aracı olarak kullanacağız” de*di.
Başkan Kasap, Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği ta*rafından gerçekleştirilen istişare toplantısına katıldı. Toplantıda sektö*rün iş hacmi genişlemesi ile ilgili açık*lamalarda bulunan Başkan Kasap, acentelerin kredi ve kre*di kartı satmaları konusundaki girişimlere değindi. Konu ile ilgi*li Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile gö*rüştüklerini dile getiren Başkan Kasap, “Türkiye’de fi*nansal ürün satışı noktasında önünün açılmasını iste*dik. Bu konu Türkiye için ilginç ve yeni bir konu. Ama dünya*nın gelişmiş sigorta pazarlarının olduğu ülkelerdeAlmanya, İngil*tere gibi. Özellikle de sigorta pazarının geliş*tiği ülkelerde sigorta acenteleri finansal ürünlerin satı*şına aracılık ediyor. Buda tabi çoğunlukla banka k*redileri ve fonları gibi ürünler için 1 Ara*lık’ta Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek beyle yap*tığımız ziyarette sektörümüzü ve acentelerimizi anlatırken a*centelere de Türkiye’de finansal ürün satışı nokta*sında önünün açılmasını istedik. Şimşek, uzun yıllar İn*giltere’de yaşadığı için oralardaki durumu çok iyi bili*yor. Oda bürokratlarına talimat verdi. Acentelerin önü*nü açın. ‘Bu işin de yolunu a*çalım’ dedi" şeklinde konuştu.

“Bankalarla Türkiye’de görüşmeye baş*layacağız”
Avrupa’da bu sistemin uygulandığını hatırlatan Kasap a*çıklamasına şöyle devam etti:
“Geçen haftada Avrupa Sigor*ta Aracıları Federasyonunun yıllık toplantıları için Dublin’e gittim. Ora*daki meslektaşlarımla bu işi konuştum. Sonra da ora*dan dönerken Almanya’ya uğradım. Köln’de sigorta a*centeleriyle bir araya geldim. Onların bu işi nasıl yap*tığını yakinen inceleme fırsatım oldu. Şimdi biz hazi*ne bürokrasisiyle görüştüğümüzde ‘proje hazırlayıp getirin bizde ona yol vere*lim, izin verelim’ dediler. Avrupa görüşmeleri ar*kasında bankalarla Türkiye’de görüşmeye başlayacağız. Onlarla da bu işi olgun*laştırdıktan sonra da sektörde 15 bin 700 civa*rında bir acentemiz var. Onlara taşıt kre*disi, konut kredisi ve kredi kartı satı*şı konusunda acentelerimiz aracı olarak kullanacağız. Zaten a*centelerimiz sabahtan akşama kadar müşterileriyle beraberler. Onla*rın bu ihtiyaçtan hem haberleri oluyor. Hem konut aldı*ğından hem de araç aldığından haberi o*luyor. Acenteler onlara yol gösterecek. En uygun kre*di nerededir? Hangi bankadadır? Onun yolunu gös*terecek. Bu arada kendi müşterisinin kasko, po*liçelerini de yapacağı için yıllardır acente, banka ça*tışması da sona erecek. Acentelerde bu işten para kaza*nacak.”
Öte yandan Başkan Kasap, yeni sistemin sektö*re yeni istihdam da kazandıracağını belirterek, “Para kaza*nan bir kişi bu işleri yaparken ele*manların yetmediğini görecektir. Hem de bu iş için aktif ele*manlar kullanılacaktır. Bunlar da istihdama da ek kat*kıdır” dedi.


Anahtar Kelimeler: KrediSigortaAcenteleri

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  2015/2016 Süperlig Şampiyonu Kim Olur?

  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV