23 Haziran 2017 Cuma

Ölümlü kaza kamerada

Bursaspor Divan Kurulundan saldırı açıklaması

Soyutlarız, dışarı atarız ama sizler ve Bur*saspor ayakta kalınız. Balık deryada kıymetini bilmezmiş. Bu ki*şiler Bursaspor camiasını terk etsin” diye konuş*tu.Bursaspor’un Divan Başkanlık Kurulu Başkanlığı, Özlüce Te*sisleri’nde Yönetim Kurulu...

27 Şubat 2017 Pazartesi 21:53
Bursaspor Divan Kurulundan saldırı açıklaması

Bursaspor’un Divan Başkanlık Kurulu Başkanlığı, Özlü*ce Tesisleri’nde Yönetim Kurulu üyeleri, A takım teknik heyet ve fut*bolcular, Bursaspor’da kaptanlık yapmış ve Divan üye*si olan eski futbolcular ve personelin de ka*tıldığı basın toplantısında son yaşanan olaylar ü*zerine açıklamalarda bulundu.
Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç, ku*lübün zor bir süreçten geçtiğini, Bursaspor’un kentte ya*şayan herkesin sevgisi olduğu kadar ortak kay*gısı olduğunu aktardı. Sevinç, "Sevgi birdir ama yol yöntem metot farklı o*labilir. Herkes kendi kendine has şekilde i*fade etmeye çalışır. Bir elin parmakları nasıl aynı de*ğilse 3 milyonluk kentte Bursaspor sevdalısı da mu*hakkak ki bir değildir" dedi.

Divan Başkanı İdris Sevinç, konuş*masını şöyle sürdürdü:
“Başta Bursaspor kulübünü yönetenler ve bunan sonra yöne*tecekler bu farklılığın farkında olarak hareket eder*lerse bugüne göre bir refleks oluştururlarsa fark*lılıkları bir hedefte buluşturacak ortak bir dil oluş*turabilirlerse bugünkü sıkıntıları yaşamayız. Sezon başından beri dozu her geçen gün artan bir gergin*liği hepimiz yaşamaktayız. Bu gerginlik maalesef Kasım*paşa maçından sonra da bir patlamaya ve o*layın bizzat içinde olanların da zannediyorum pişman ol*dukları kötü bir hadiseye kadar ulaşmıştır. Açık ko*nuşayım; bu felaket göz göre göre geldi. Nasıl oldu?Ne*den oldu? Bu hale neden gelindi? Artık bu so*ruları cevaplarını aramanın da şu aşamadan sonra bir anla*mı yoktur. Bu adeta bir cinnet ha*lidir. Bunu kabul etmek elbette mümkün değil*dir. Önemli olan bundan sonra yapılacaklardır. Bunlar neler ol*malıdır, işte burada herkese bundan sonra tepki*si kızgınlığını ve öfkesini bir kenara koyup Bur*sasporluluk sevgisiyle hareket edildiği takdirde şu zor günle*rin geçileceğine aşılacağına inanıyoruz. Bunu Bursaspor’u Bur*saspor yapan bütün paydaşlar için söylüyoruz. Yöne*tim, teknik heyet, futbolcular taraftarlarımız ve medya grup*larıdır. Önümüzde 12 hafta var. Dolaysıyla başta futbol ta*kımımızı Cumartesi günü oynayacağımız Gaziantepspor maçına moti*ve etmeliyiz. Biz Bursalılar olarak ömrümüz bo*yunca bir aradaydık ama bu çocuklar bu kar*deşlerimiz futbolcularımız ya bir iki yıldır ara*mızda. Yerlisiyle yabancısıyla.”

“Sırat köprüsünden geçiyoruz”
“Zor bir za*mandan geçiyoruz dedik. Geçtiğimiz yerin adı da sırat köp*rüsüdür. Karşıya geçmek ve sezon sonunda mu*hasebeyi enine boyuna yapmak kaydıyla bütün pay*daşlarımızın ellerini birleştirmeleri gerekir. Karabulutlar üzerimizde dola*şıyor ama bunlar geçecek. Gerçek Bursasporlular gök*teki yıldızlara benzer. Karanlık çöktüğünde ilk onlar görü*nür. İşini gücünü bırakıp bizim aramızda siz*lerle, yönetimimizle, futbolcularımızla bu zor anı nasıl geçe*rizi paylaşmak üzere eski futbolcularımız burada. Bursas*por’da büyük bir camiadır, yöneticilik zordur. Başkan*lık idarecilik zordur. Teknik adamlık zordur. Fut*bolculuk zordur. Taraftar olmak çok daha zordur. Lakin biz Bursas*por’umuzun bu zorlukları aşacağına inanıyoruz. Balık der*yada kıymetini bilmezmiş. Bursasporlu futbolcularımız camiaya e*manettir. Bizim ne dinimizde ne de örf ve adet*lerimizde emanete hıyanet yoktur. Bu kardeşlerimiz bizle*rin Bursa’mızın gözbebeğidir. Bu arkadaşlarımıza kardeşlerimize cami*a olarak sahip çıkmak zorundayız. Hakem cami*ası, federasyon ve belirli güçler lütfen Bursas*por’umuzun üzerinden elinizi çekiniz. Bu büyük cami*aya kimse leke süremedi, bugünden sonra da süre*meyecektir.”
Divan Başkanı İdris Sevinç’in ardından Bursaspor’un efsa*ne kaptanlarından Sinan Bür ve Sedat Özden futbol*culara hitaben konuşmalar gerçekleştirdi.

Sinan Bür: “Bunların üs*tesinden geleceksiniz”
Bursaspor’un bu zor günleri atlatacağına inan*cının tam olduğu belirten Sinan Bür, “11 yıl oy*nadım, kaptanlık yaptım. Bizim de başımızda geldi. Yöne*ticilik de menajerlik de yaptım. Zaman zaman kendi ta*raftarlarımızın bazı olaylarına şahit olduk üzüldük ama he*pimiz profesyoneliz. Bunların üzerinden geleceksiniz. Bursa büyük bir ca*mia. Herkes arkamızda. Bu işi büyük ta*raftara yüklemiyorum. Bunu yapan kişiler bir kaç kişi. So*yutlarız, dışarı atarız ama sizler ve Bursas*por ayakta kalınız. Siz de sakin olun ve nasıl ilk ya*rıda 27 puan topladıysanız yine yolunuza devam edin” de*di.

Sedat Özden: “Ben de sizin gibi darbe*yi hissedenlerdenim”
Sedat Özden ise, “Böyle bir günde konuş*mak zordur. Bazı kötü olaylarla biz de kar*şılaştık. Böyle canice benim oyuncuma yolda durdu*rarak darp ve gasp eden insanları nefret ve şiddet*le kınıyorum. Bunlar Bursasporlu olamazlar. Ben de sizin gibi dar*beyi hissedenlerdenim. Ha Harun’a ha Batalla’ya ha malze*meciye kime yapılırsa yapılsın ben bu sal*dırıyı tüm Bursaspor’a yapılmış kabul ediyorum. Bu ki*şiler Bursaspor camiasını terk etsin” diye konuş*tu.


Anahtar Kelimeler: BursasporKurulundanDivan

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  2015/2016 Süperlig Şampiyonu Kim Olur?

  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV