28 Haziran 2017 Çarşamba

Ölümlü kaza kamerada

GAÜ Anavatanda ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor

4 yıllık Milli Eğitim Bakanlığı o*naylı lise programı olarak kurulacak olan GAÜ U*luslararası Havacılık Lisesi ve GAÜ Denizcilik Lise*si, Mersin'de ilk ve tek olmasının ya*nında, uygulayacağı kaliteli eğitim ve teknolojik alt yapı imkân*ları ile hava......

27 Şubat 2017 Pazartesi 11:58
GAÜ Anavatanda ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) bünyesinde Mersin’de ha*zırlıklarına başlanan, GAÜ Uluslararası Havacılık Akademisi (UHA) bünye*sinde ki GAÜ Uluslararası Mersin Havacılık Lise*si ve GAÜ Mersin Denizcilik Lisesi için çalış*malar tüm hızıyla devam ediyor.

GAÜ Kurucu Rek*törü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Ak*pınar ile Mersinli iş adamı Erkan Akko*yuncu arasında gerçekleşen görüşmelerin ardından, Mersin’e gerçek*leştirilen ziyaret ile çalışmalar hız kazandı.

Mersin’e ger*çekleştirilen ziyarette, GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöne*ticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar, Başkan Veki*li Olgun Üstün ve GAÜ İstanbul Ana*dolu Yakası Koordinatörü Bihter Asena Yanar bu*lunurken, Akkoyuncu İnşaat adına, Yönetim Kurulu Başkan*ları Erkan Akkyoncu ve Serkan Akkoyuncu ile Teşvik ve Ya*tırım Danışmanı Binnur Yetik, Finans Müdürü Bar*baros Korkmazoğlu, Hukuk Danışmanı Gürkan Birgören ve Mersin*li Eğitimci Yazar Ahmet Eroğlu katıldı.

Ak*pınar ve Akkoyuncu’lar arasında görüşmelerin ardından, Mersin’de kuru*lacak olan GAÜ Uluslararası Havacılık Lisesi ve GAÜ Deniz*cilik Lisesi ile ilgili detaylar görüşüldü. Mersin’de ku*rulacak olan liselerin, dünya standartlarında uygulama a*tölyeleri, laboratuvarları ve ileri teknolojik donanımı ile Mersin'*in ilk ve tek "Uluslararası Havacılık Li*sesi ve Denizcilik Lisesi" olarak yerini ala*cağı belirtildi. Havacılık ve Denizcilik sektörünün nite*likli insan gücünü yetiştirecek olan GAÜ U*luslararası Havacılık Lisesi ve GAÜ Denizcilik Li*sesi için 2018-2019 eğitim öğretim yılında öğ*renci alımına başlayacak şekilde hazırlıkların sürdüğü ifa*de edildi.

GAÜ’nün 32 yıllık Akademik bilgi biri*kimi ve deneyimi ile Mersinde kurulacak olan lise*lerde okuyacak öğrenciler, sektörel bazda yapılan anlaş*malar, tecrübeli kadro ve uluslararası İngilizce e*ğitimi ile liseden mezun olunduğu zaman, sek*töre daha hakim; daha bilinçli bireyler o*larak akademik eğitimlerine başlamış olacaklar.
4 yıllık Milli E*ğitim Bakanlığı onaylı lise programı olarak kuru*lacak olan GAÜ Uluslararası Havacılık Lisesi ve GAÜ Deniz*cilik Lisesi, Mersin'de ilk ve tek olma*sının yanında, uygulayacağı kaliteli eğitim ve tek*nolojik alt yapı imkânları ile havacılık sektö*ründe adından sıkça söz ettirecek.
 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  2015/2016 Süperlig Şampiyonu Kim Olur?

  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV