24 Haziran 2017 Cumartesi

Ölümlü kaza kamerada

Emekli promosyonları ne zaman yatacak? Emekli promosyon ödemeleri

Emekli promosyonu alan kişiler p*romosyon almak istedikleri bankadan hesaplarını 3 yıl boyun*ca taşımayacak.Kredi kartı ya da kredili mevdu*at hesabı açtıracak.Bakanlığın konuya ilişkin yaptığı ça*lışmalar sonucunda bu şartların da...

27 Şubat 2017 Pazartesi 18:42
Emekli promosyonları ne zaman yatacak? Emekli promosyon ödemeleri

Emekli promosyonları ne zaman verilecek soru*sunun cevabını sizler için derledik. Emekli maa*şı ödeyen bankalar, mart ayı itibariyle e*mekli promosyon ödemelerine başlayacak. 3 yıllık söz*leşme karşılığı 11.5 milyon emekliye tek sefer*de 300 ila 450 TL arasında ek ö*deme yapılacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ba*kanlığı, emekli maaşı ödeyen bankaların 2017 Mart ayı iti*bariyle emekli promosyon ödemelerine başlayacağını, 3 yıllık söz*leşme karşılığı 11.5 milyon emekliye tek se*ferde 300-450 TL aralığında ek ödeme ya*pılacağını açıkladı.

EMEKLİ PROMOSYONLARI NE ZAMAN YATA*CAK?

Emekli promosyon ödemeleri tarihleri belli oldu. T.C. Kimlik Nu*marası'nın son hanesi 0 ve 2 ile biten*ler Mart ayından itibaren, 4 ve 6 ile bi*tenler Nisan ayından itibaren, 8 ile biten*ler Mayıs ayından itibaren promosyon işlemlerini ger*çekleştirebilecek.Belirlenen takvime göre ise T.C. Kimlik Numa*rası'nın son hanesi 0 ve 2 ile biten*ler Mart ayından itibaren, 4 ve 6 ile biten*ler Nisan ayından itibaren, 8 ile bi*tenler ise Mayıs ayından itibaren promosyon işlem*lerini gerçekleştirecek. Promosyon işlemlerini şubeler aracılığıyla gerçek*leştirmek isteyen emeklilerin belirlenen takvime uygun ola*rak hareket etmeleri ile de oluşabilecek muhte*mel yoğunluğun ve zaman kaybının önüne ge*çilmesi hedefleniyor.

400 BİN EMEKLİYE PROMOSYON Ö*DENDİ

Emeklilere promosyon ödeme sürecine ilişkin Sosyal Gü*venlik Kurumu ile protokol imzalayan ilk banka olan Zi*raat Bankası’ndan yapılan açıklamada, “Emekli müşterilerimiz için sistem*sel alt yapı ve süreçlerin ivedilikle hazır hale geti*rilmesi sağlanmış ve 20 Şubat 2017 tari*hi itibariyle fiili olarak emekli maaş p*romosyon ödeme sürecini başlatan ilk banka Zira*at Bankası olmuştur. Bu süreçte, emekli müşte*rilerimiz sadece şubelerimizden değil, internet sitemizden ve çağrı mer*kezimizden de maaş promosyonları ile ilgili detay*lı bilgi alabilmektedirler. Ek olarak emekli müş*terilerimize çağrı merkezimizden ve internet şubemizden taah*hütname verme imkanı sunulmuştur” denildi. Şu ana kadar 400 bini aşkın emek*liye promosyon ödemesi gerçekleştirildi. Ziraat Bankası ile işlem*lerini gerçekleştiren emeklilere promosyon ödenmesine ilişkin takvim SGK ile ya*pılan anlaşma ile belirlendi.

EMEKLİLER NE KADAR PRO*MOSYON ALACAK?

Emekli promosyon ödemeleri 1 Mart i*tibariyle başlıyor. Peki emekli promosyonlarında kim ne kadar a*lacak? Emeklilere maaşlarına ek 300-450 TL a*rası promosyon ödemesi yapılacak. Maaşı 1000 lira*nın altında olan 2.3 milyon emekliye 300 lira, 1000-2000 lira a*rası olan 8.5 milyon emekliye 375 lira, 2000 lira üze*rinde olan 791 bin emekliye 450 lira pro*mosyon ödenecek. Bankalara gidip promosyon sözleşmesi imza*lamayana promosyon verilmeyecek.

EMEKLİ PROMOSYONU VEREN BANKALAR HAN*GİLERİ?

Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı Kre*di Bankası, ING Bank, Akbank, Burgan Bank, Vakıf Bank, Tür*kiye Ekonomi Bankası, Garanti Bankası, QNB Finans*bank, Şekerbank, Halkbank, Fibabank, Denizbank, ICBC Turkey ve PTT e*mekliye promosyon verecek.

EMEKLİ PROMOSYON ÖDEMELERİ BAŞLIYOR

SGK, 15 banka ve PTT ile emek*liye promosyon ödemesi anlaşmaları imzalamıştı. İmzalanan anlaş*malara göre bankaların emeklilerin maaşlarını kendi hesap*larına taşıması karşılığında promosyon ödemesi yapacağı be*lirtilmişti. Promosyon ödemesi yapacak olan bankalar, müş*terilerinden kredi kartı almalarını veya kredili mev*duat hesabı (KMH) oluşturmalarını, ayrıca iki tane de oto*matik ödeme talimatı vermesini istiyordu.

Bakanlığın konuya iliş*kin yaptığı çalışmalar sonucunda bu şartların da değiş*tirildiği bildirildi. Yapılan açıklamada, “Emekliler, kredili mev*duat hesabı (KMH) veya kredi kartı seçe*neklerinden sadece birini seçebilecektir. Eşlerden her i*kisi de emekli ise ve emekli ay*lığı alıyorsa promosyon anlaşması yapmak istedikleri ban*kaya sadece iki otomatik ödeme talimatı verme*leri yeterli olacaktır” denildi.

PROMOSYON İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR NE*LER?

Emekli promosyon için gerekli şartlar neler merak edi*liyor. Emekli promosyonu alan kişiler promosyon almak iste*dikleri bankadan hesaplarını 3 yıl boyunca taşı*mayacak.
Elektrik, su, doğalgaz gibi faturalardan 2’sini oto*matik ödeme talimatı verecek.
Kredi kartı ya da kre*dili mevduat hesabı açtıracak.

Anahtar Kelimeler: Emekli Promosyonları

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  2015/2016 Süperlig Şampiyonu Kim Olur?

  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV