28 Haziran 2017 Çarşamba

Ölümlü kaza kamerada

Vergi Müfettişleri Derneği İstanbul Şubesinde yeni dönem

İstiklal Marşı ile başlayan ve yeni yöne*tim kurulu üyelerinin belirlendiği toplantıda aynı zamanda yö*netim kurulu üyesi olan Musa Deniz, tek aday ola*rak girdiği seçimde yönetim kurulu başkanı seçil*di. Bu itibarla ilgili dönemlerin derneğimizden...

27 Şubat 2017 Pazartesi 14:22
Vergi Müfettişleri Derneği İstanbul Şubesinde yeni dönem

Vergi Müfettişleri Derneği (VMD) İstanbul Şube*sinin genel kurulu, İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merke*zi'nde yapıldı. İstiklal Marşı ile başlayan ve yeni yöne*tim kurulu üyelerinin belirlendiği toplantıda aynı zaman*da yönetim kurulu üyesi olan Musa Deniz, tek aday ola*rak girdiği seçimde yönetim kurulu başkanı seçil*di. Deniz, bir önceki başkan Fatih Çevik*can'ın dönemde yönetim kurulu üyesiydi.

Vergi müfettişliğinin ö*nemine değinen Deniz, "Ülkemizin en önemli mes*leklerinden birini icra ediyoruz. Bunun nedeni ül*kemizin en temel gelir kaynağı vergi gelir*leridir. Toplam gelirler arasında vergi gelirleri yüzde 80 gibi bir o*rana tekabül etmektedir. Bu münasebetle kayıt dı*şılıkla mücadele ve vergi kaçakçılığının önlenmesi gibi çok önem*li görevler üstlenen vergi müfettişliği mesleği, öne*mini buradan almaktadır. Ayrıca 21 icracı bakan*lık arasında Maliye Bakanlığının yeri ve ö*nemi tartışılamaz. Maliye Bakanlığı içerisinde ise vergi dene*tim kurulumuz en önemli birimi oluşturmaktadır. Do*layısıyla böyle bir kurulun üyelerini temsil eden bir derne*ğiz. Bu münasebetle yükümüzün ağır olduğunun bi*lincindeyiz" diye konuştu.

Dernek başkanı olarak kendisine üye*lerin rahatlıkla ulaşabileceğini ve her daim p*roblemleri çözmek için gayret göstereceğini ifade eden Deniz şöyle ko*nuştu: "Şunu bilmenizi isterim ki derdiniz derdi*mizdir. İstediğiniz vakit ulaşabileceğiniz bir yönetim anla*yışıyla hareket edeceğiz. Ben değil biz o*lacak ve kolektif hareket ederek yeni bir an*layışı ortaya koyacağız. Yönetimimizi oluştururken mümkün merte*be her dönemi temsil eden meslektaşlarımıza yer verme*ye gayret ettik. Bu itibarla ilgili dö*nemlerin derneğimizden talepleri daha hızlı yanıt bula*caktır".

Yeni yönetim belirlendi

Musa Deniz’in konuşmasından sonra derne*ğin faaliyet raporları okundu. Daha sonra açık oy*lama ile yapılan seçimde Musa Deniz, Vergi Müfet*tişleri Derneği İstanbul Şubesi Başkanlığına seçildi. Ya*pılan seçimlerin ardından Vergi Müfettişleri Derneği İstan*bul Şubesi yönetim kurulu üyeleri; Musa Deniz, Fatih Kaynak, Tuba Tekin, Oğuz*han Özyürek, Selda Altundere, Hakan Sağır, Sertaç Banko’dan o*luştu. Denetim Kurulu üyeleri arasında ise; Ali Tahta*cı, Ertan Aydoğan, Ahmet Küçükşahin yer aldı. Vergi Mü*fettişleri Derneği (VMD) İstanbul Şubesinde yapılan seçim son*rasında Musa Deniz yönetim kurulu başkanı seçil*di.
Vergi Müfettişleri Derneği (VMD) İstanbul Şubesinin genel kuru*lu, İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merke*zi'nde yapıldı. İstiklal Marşı ile başlayan ve yeni yöne*tim kurulu üyelerinin belirlendiği toplantıda aynı za*manda yönetim kurulu üyesi olan Musa Deniz, tek aday ola*rak girdiği seçimde yönetim kurulu başkanı se*çildi. Deniz, bir önceki başkan Fatih Çe*vikcan'ın dönemde yönetim kurulu üyesiydi.

Vergi müfettişliğinin ö*nemine değinen Deniz, "Ülkemizin en önemli meslek*lerinden birini icra ediyoruz. Bunun nedeni ül*kemizin en temel gelir kaynağı vergi gelir*leridir. Toplam gelirler arasında vergi gelirleri yüzde 80 gibi bir o*rana tekabül etmektedir. Bu münasebetle kayıt dı*şılıkla mücadele ve vergi kaçakçılığının önlenmesi gibi çok ö*nemli görevler üstlenen vergi müfettişliği mesleği, öne*mini buradan almaktadır. Ayrıca 21 icracı ba*kanlık arasında Maliye Bakanlığının yeri ve ö*nemi tartışılamaz. Maliye Bakanlığı içerisinde ise vergi de*netim kurulumuz en önemli birimi oluşturmaktadır. Do*layısıyla böyle bir kurulun üyelerini temsil eden bir der*neğiz. Bu münasebetle yükümüzün ağır olduğunun bi*lincindeyiz" diye konuştu.

Dernek başkanı olarak kendisine üye*lerin rahatlıkla ulaşabileceğini ve her daim prob*lemleri çözmek için gayret göstereceğini ifade eden Deniz şöyle konuş*tu: "Şunu bilmenizi isterim ki derdiniz der*dimizdir. İstediğiniz vakit ulaşabileceğiniz bir yönetim an*layışıyla hareket edeceğiz. Ben değil biz o*lacak ve kolektif hareket ederek yeni bir an*layışı ortaya koyacağız. Yönetimimizi oluştururken mümkün mer*tebe her dönemi temsil eden meslektaşlarımıza yer ver*meye gayret ettik. Bu itibarla ilgili dö*nemlerin derneğimizden talepleri daha hızlı yanıt bula*caktır".

Yeni yönetim belirlendi

Musa Deniz’in konuşmasından sonra derne*ğin faaliyet raporları okundu. Daha sonra açık oyla*ma ile yapılan seçimde Musa Deniz, Vergi Müfet*tişleri Derneği İstanbul Şubesi Başkanlığına seçildi. Ya*pılan seçimlerin ardından Vergi Müfettişleri Derneği İs*tanbul Şubesi yönetim kurulu üyeleri; Musa Deniz, Fatih Kaynak, Tuba Tekin, O*ğuzhan Özyürek, Selda Altundere, Hakan Sağır, Sertaç Banko’dan oluş*tu. Denetim Kurulu üyeleri arasında ise; Ali Tah*tacı, Ertan Aydoğan, Ahmet Küçükşahin yer aldı.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  2015/2016 Süperlig Şampiyonu Kim Olur?

  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV