23 Haziran 2017 Cuma

Ölümlü kaza kamerada

Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu:

Çünkü ülkemiz şuanda bir yürek ha*lindedir. Neticede de Sayın Başkanımız bu konudaki ge*rekli talimatlarını verdi. İnşallah Başbakanımız, İçişleri Baka*nımız bir netice alınca kendileri açıklama yapa*caktır. Bunlar gizli yürütülüyor. Silah veriyor,...

29 Haziran 2016 Çarşamba 19:44
Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu:

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğ*lu, terörün iyisinin kötüsünün olmadığını belirterek, her türlü terör sal*dırısını lanetlediklerini söyledi.
Bakan Eroğlu, bakanlığına bağlı toplu temel atma ve a*çılış törenine katılmak üzere Kastamonu’ya geldi. İlk ola*rak Kastamonu Havalimanına uçakla gelen Bakan Eroğ*lu, buradan karayoluyla Kastamonu Valiliğini ziyaret etti. Va*lilikte şeref defterini imzalayan Bakan Eroğlu, ar*dından Vali Mesut Yıldırım’dan Kastamonu’daki yatırımlar hakkın*da bilgiler aldı.
Valilik ziyaretinde konuşan Orman ve Su İş*leri Bakanı Eroğlu, İstanbul’da Atatürk Havalimanına yapı*lan saldırıyla ilgili, “Saldırının olduğu saatte mec*liste kanun tasarısı üzerinde çalışıyorduk. Saldırıyı du*yunca gerçekten çok üzüldüm. Saldırıda ölenlere, şehit*lerimize, gani gani rahmet eylesin. Şuanda hü*kümetimiz gerekli çalışmaları yapıyor. Acımız büyük, ateş düştü*ğü yeri yakıyor. Saldırıda hayatını kaybedenlerin ya*kınlarının başları sağ olsun. Biz, bu te*rörün sonuna kadar gideceğiz, bu terörü biti*receğiz. Bunlar terör örgütlerinin, teröristlerin son çır*pınışları oluyor. Güneydoğu’da, Doğu Anadolu’da ve diğer yerler*de bu teröristler etkisiz hale getirildi. Sayı*sız terörist öldürüldü. Güya onlarda son çır*pınış olarak bunları yapıyorlar. Bizde varız demek isti*yorlar. Gerçekten bu saldırı canavarcı bir saldı*rı. İnsanlığa sığmayan, hiçbir insanın yapamayacağı bir saldı*rı. Masum insanları öldürüyorlar. Bizler için çok büyük bir acı” de*di.
Teröristlere ve terör yandaşlarına Kastamonu’da şu me*sajı vermek istediğini söyleyen Bakan Eroğlu, şöyle ko*nuştu:
“Yani terör saldırısı sadece Türkiye’de olmuyor. Bazı Batı ül*keleri, bizim teröristler iyi terörist diyorlar. Onlar öyle düşü*nebilirler. Terörün herhangi bir şekilde iyisi veya kö*tüsü yok. Terörün hepsi kötüdür. Terör baş bela*sıdır.Bunların başına beladır. Bugün bize bu terör sal*dırısı oluyorsa, yakın bir zamanda başka ül*kelere de saldırabilirler. Dolayısıyla terörü bütün dünya ülke*leri el birliği yaparak mücadele etmeleri ge*rekiyor. Dünyanın en büyük problemlerinden bir tane*si budur. Türkiye, terör konusunda gerekli mü*cadeleyi veriyor. Ama maalesef bazı ülkeler Tür*kiye’nin önünü kesmek için bir takım silah*lar veriyor teröristlere. Bu silahlar nereden ge*liyor. Bazı ülkeler özellikle PKK’ya silah yapıp ve*riyor. Bunun için birkaç tane özel fab*rikalar kurmuşlar. Bu ülkelerin yabancı istihbarat organ*ları, teröristleri eğitiyor. Silah veriyor, para veri*yor. Maalesef ülkemiz üzerinde bir oyun oy*nanıyor. Ama şunu ben açıkça söylüyorum. Onla*rın bilgileri ve sırları varsa, Cenabı Allah on*ların bilgilerini, oyunlarını, sırlarını başlarına geçirsinler. Çünkü ülke*miz şuanda bir yürek halindedir. Terörü karşı herkes tek bir yürek halin*dedir. Bu terörü lanetliyoruz. En şiddetli şekil*de lanetliyoruz. Ben umut ediyorum ki 78 milyon in*sanımız terörü lanetliyor. Mühim olan burada tek bir yürek halin*de terörü karşı mücadele etmemiz gerekiyor. Ne*ticede de Sayın Başkanımız bu konudaki ge*rekli talimatlarını verdi. Kriz masası kuruldu. En derin şekil*de araştırılıyor. Başımız sağ olsun. Üzüntülüyüz.”
İstanbul’daki Ata*türk Havalimanına yapılan saldırının Rusya veya İs*rail ile ilgili ilişkilerin düzelmesiyle bir bağ*lantısı olmadığını düşündüğünü belirten Bakan Eroğlu, “Bu konu*da kim ne söylerse yanlış söyler. Şu*anda konu derinlemesine inceleniyor. Bunlar gizli yü*rütülüyor. İnşallah Başbakanımız, İçişleri Bakanımız bir ne*tice alınca kendileri açıklama yapacaktır. Kim şimdi ne söy*lerse söylesin yanlıştır. Rusya veya İsrail ile bir a*lakası yoktur. Bu saldırının hazırlıkları daha ön*ceden yapılmıştır. Öyle anlaşılıyor. Bu konularla bir ilgi*si olduğunu sanmıyorum” şeklinde konuştu.


Anahtar Kelimeler: VeOrmanSu

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  2015/2016 Süperlig Şampiyonu Kim Olur?

  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV