23 Haziran 2017 Cuma

Ölümlü kaza kamerada

Askerdeki oğullarına 5er metrelik mektup yazdı

İnsan baba olarak gurur i*çerisinde böyle bir şey düşündüm ve yazdım. Kendim*le de iftihar ediyorum” ifadelerini kullandı. Mektu*bu görünce babamla övündüm. Hiçbir şey a*lıntı değildir burada. Burada babamın içinden gel*diği için her şey doğal olarak...

27 Şubat 2017 Pazartesi 22:56
Askerdeki oğullarına 5er metrelik mektup yazdı

Kayseri’de iki kardeş, 2000 ve 2001 yı*lında askerlik yaparken babalarından gelen 5’er met*relik mektupları hala saklıyor.
2000 yılında askerlik yapan Veysel Demir ile 2001 yılın*da vatani görevini ifa eden Mustafa Kemal Demir, ba*balarından askerlik yaptıkları dönemde gelen 5’er met*relik mektupları hala saklıyor. Babasından gelen sayfa*larca mektubu bir haftada okuyabildiğini dile geti*ren 36 yaşındaki Mustafa Kemal Demir, “Biz üs böl*gesinde görev yapıyorduk. Bölüğe geldiğimizde alay ko*mutanı çağırdı bizi. İnsan ister istemez tedir*gin oluyor alay komutanı çağırınca. Gittiğimde ilk önce ‘Abdul*lah Demir kim?’ dedi bana. Ben de babam ol*duğunu söyledim. ‘Sana 5 metrelik mektup gönder*miş baban’ dedi. Şok oldum ben o a*rada tabi ki. Babama çok teşekkür etti*ğini söyledi. Mektubu elime geçmeden arkadaşlar aldı. Ben o*kumadan önce bütün koğuşlarda gezdirmişler. Daha sonra bizim ko*ğuşa getirdiler, görevden arta kalan sürede 7 gün içe*risinde anca bitirebildim” ifadelerini kullandı. Mektupta baba*sının askerliğin kutsallığından ve kendisine olan sev*gisinden bahsettiğini kaydeden Demir, “Mektup genel ola*rak askerliğin ne kadar kutsal bir görev ol*duğunu anlatıyor. Babam, bize olan sevgisini yansıt*mış çoğunlukla” diye konuştu.

“Ben bunun neresini o*kuyacağım”
37 yaşındaki Veysel Demir ise mektubu ilk gördü*ğünde şaşırdığını ancak daha sonra okudukça hoşu*na gittiğini belirtti. Demir, “Büyük olduğumuzdan böyle bir şeyle kar*şılaşan ilk biz olduk. Askerliği yaptığım yer bölge ola*rak zor şartlarda olduğu için böyle hedi*yeler çok mutlu ediyor. Mektubu görünce babam*la övündüm. Burada babamın içinden geldiği için her şey doğal o*larak yazılmıştır. Hiçbir şey alıntı değildir bura*da. Ben okuma fırsatı bulamadım, mektubun uzun*luğu 5 metre olduğundan. Kendi elime geç*meden bölük astsubayımdan, içtima alanlarına kadar her yeri do*laştı. Elime geçtiğimde bir başına bakıyorum, bir sonu*na bakıyorum. Diyorum ‘Ben bunun neresini oku*yacağım?’ Bu kadar uzunlukta görünce şaşırdım. Tabi i*çindeki yazılanları okudukça hoşuma gitti” şeklinde konuş*tu.

“Vatan, millet denilince akan sular durur”
Oğullarına 5’er met*relik mektuplar göndererek hayatlarında alabileceği en anlam*lı hediyeyi gönderen Baba Abdullah Demir ise, “Ço*cuklar askere gidince önce büyük sonra küçük oğlum için 2000-2001 tarih*lerinde yazdım. Bu mektubu da bir otu*ruşta yazdım, 5-5 buçuk metre civarında. Vatan, millet de*nilince akan sular durur benim için. Biz öyle ye*tiştirildik. Anne-babadan öyle eğitim gördük. Evlatlarımı da öyle ye*tiştirmeye gayret ettim. Mektubu gönderince komutanlardan selam aldım. Hatta mektup*lar koğuş koğuş gezdirilmiş. Bu içten gelen bir şey, insan yazdık*ça, atalarını da düşündükçe bir ilham geli*yor, yazıyorsun. Zaman oldu evlatlar yetişti, asker oldu. İnsan baba o*larak gurur içerisinde böyle bir şey düşün*düm ve yazdım. Allah evlat vermiş, vata*na göndermişim. Onun gururuyla yazdım ve bitir*dim. Görenler de şaşırdı. Kendimle de if*tihar ediyorum” ifadelerini kullandı.
Baba Demir ve a*ilesi ise yazıldığı tarihten itibaren aradan 17 yıl geçme*sine rağmen mektupları ilk günkü gibi sak*lıyor.


Anahtar Kelimeler: AskerdekiOğullarına5er

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  2015/2016 Süperlig Şampiyonu Kim Olur?

  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV