28 Haziran 2017 Çarşamba

Ölümlü kaza kamerada

Tuğçe Kurşunoğlu: 'Argo komedileri doğru bulmuyorum'

Şener Şen en son “Dizi sü*releri uzadığı sürece sektörde bir şey yapmayacağım” de*mişti. Bir günüm evde kesinlikle geçmezTakip et*tiğiniz dizi var mı?Yok ama kimin ne yap*tığından haberim olması için bakıyorum.Diziler...

27 Şubat 2017 Pazartesi 15:36
Tuğçe Kurşunoğlu: 'Argo komedileri doğru bulmuyorum'

7 yaşında gittiği tiyatroda deyimiyle “aptal aşık”a döndü. Oyun*cular, dekor her şey içine çekti onu ve yaz*maya başladı. İş aşkı ile İstanbul’a geldi bir an da ken*dini dizi setinde buldu. Yaptığı her şey doğruy*du ve o yolda ilerliyordu. Ardından di*ziler, teklifler tanıdığımız bir isim haline geldi Tuğçe Kurşu*noğlu. Türkiye gazetesinden Çağla Türk güzel oyun*cu ile Biz Size Döneriz filmi ön*cesi bir araya geldi.

*25 yaşında, Boşnak, Bursa’dan İstan*bul’a geldi, annesiyle yaşıyor. Hiperaktif, dur durak bil*meyen, gününü dolu dolu geçiren, gezmeyi seven, müca*deleci biri olarak tanımlıyor kendini Tuğçe Kur*şunoğlu…

İstanbul’a geliş sebebiniz nedir?

Oyunculuk kendimi an*layabildiğim zamandan beri içimdeydi. 8 yaşımdan bu yana iz*ledim gördüm, kendi kendimi yetiştirmeye çalıştım ve yaz*maya başladım. Bursa’nın yerel bir tiyatrosunda o*yunculuk eğitimi almıştım. Ama Bursa’da daha ile*ri gidemezdim ve hayallerime ulaşmak için tek yol İs*tanbul’a gelmekti. Üniversite için buraya geldim ve bir şe*kilde oyunculuğa başladım.

Ne okudunuz?
Reklamcılık okudum ve i*şimi yapmadım. İstanbul’da oyunculuk eğitimi, diksiyon eği*timleri aldım.

İstanbul’a geldiğinde nasıl zorluklar yaşadın?

Çok ka*labalık, büyük bir yer… Sürekli kayboluyordum. Zor*luklarını çok yaşadım. Sektör zor, herkes gözde bir meslek ol*duğu için oyunculuk istiyor. Doğru adımlar ata*rak sektöre girdim ve adım attığım 3. Gün ağla*dım. Çalışma saatleri çok ağırdı. Dışarıdan çok ha*valı meslek gibi gözüküyor, ben hiçbir şey bilme*den kamera önüne geçtim. Bu işi iste*miyorum diye çok döndüm. O zaman bu işin sev*meden yapılmayacağını anladım.

Çoğu oyuncular dizi sürelerinin uzun olma*sından da yakınıyor…
Evet bir absürtlük var. Her hafta sine*ma filmi formatında dizi çekiyoruz. İşin kali*tesi, oyunun enerjisi düşüyor ister istemez. Dizi günü*müzde peynir ekmek gibi tüketilir oldu. Sezon di*zileri de olmuyor artık…

Bir gününüz nasıl ge*çiyor?
Uyandığımda yaptığım ilk iş İstanbul’daki bütün etkin*liklere bakıyorum ve kahvemi yapıyorum. Farklı yerler farklı lez*zetler keşfetmeyi seviyorum. Bir günüm evde ke*sinlikle geçmez

Takip ettiğiniz dizi var mı?
Yok ama kimin ne yaptı*ğından haberim olması için bakıyorum. Fazla zap yapı*yorum ve bu yüzden kimse benimle tele*vizyon izlemek istemiyor.

Nasıl bir çocuktunuz?
Annemin yaka silk*tiği sokak çocuğuydum. Yetiştiğim yerde genellikle 2 katlı bah*çeli evler vardı ve tüm çocuklar so*kaktaydı. Oynamadığım oyun yoktur. Annem beni sokak sokak arar*dı. Orayı çok özlüyorum. Şuan İstanbul’da ya*şıyorum yetişen yeni nesle çok üzülüyorum. A*ileler çocuklarını rahatlıkla sokağa salamıyor, bunun için alan da yok…

Çocuk*lukta aklında kalan bir anı var mı?
Halam ter*ziydi, incik boncukla çok işi olurdu… Kız*ları da benden çok çekti. “Allah Tuğçe ge*liyor” diye boncukları saklarlardı. Boncukları dağıtıp, yutu*yormuşum.

Oyunculuk yeteneğini nasıl keşfettin?
4-5 yaşında sürekli oyu*nun da içinde olduğum için algılamaya başla*dım. Babam beni ilk tiyatroya götürdüğünde 7 yaşın*daydım ve o an aşık oldum. Ben de heves oldu ve oyun ar*kadaşlarımla birlikte oyun çıkardık. Senaryo yazdım, ma*halledeki teyzeleri oynadık. Eğitim aldım ve yazma*ya devam ettim. Okuldaki hocalarımla oyunlar çı*karıyorduk.

Bursa’da güzellik yarışmasına katıldın…
16 yaşındaydım ve geli*şigüzel başvurulmuş bir yarışmaydı. Kazanmayı hiç bekle*miyordum ve bir anda adımı birinci o*larak söylediler, çok şaşırdım. Ama anladım ki podyum bana göre değil. Kendi*mi ifade edemiyorum.

KÖYDEN İNDİM ŞEHRE

Oyunculuğa başlama sü*reci nasıl oldu?
İstanbul’a ilk geldiğim yıl Au*toShow’da çalışıyordum. Muhteşem Yüzyıl’ın seçmeleri vardı, ka*tıldım. 10 gün sonra dönüş yaptılar ve bir anda ken*dimi sette buldum. Rüya gibi bir setti… Köyden indim şehre gibiy*dim… Bir şey bilmiyorum, ne oluyor al*gılayamadım bir süre. Sete girdik yanımda Neba*hat Çehre vardı o an çok heye*canlıydım. Öylelikle 24 bölüm oynadım, çok şey öğren*dim. Hiçbir oyuncuda kapris yoktu, yardım edi*yorlardı. Benim için okul gibi bir sü*reçti.

Nebahat Çehre’nin size nasıl yardımı oldu?
Benimle anı*larını paylaşıyordu, sette olan şeyler… Öğretmen gi*biydi.

Yeni filminiz çıkıyor, teklif nasıl geldi?
Yeter dizi*sinin setinde tanıştım, görüştük ve anlaştık. Konu*su çok güzeldi, hikayemiz çok samimi… 6 gencin başın*dan geçen bir film. Bugüne kadar ya*pılmamış bir proje, masal tadında. Herkes ken*dinden bir şeyler bulabilecek.

Filmde hangi karakteri canlan*dırıyorsunuz?
Nur… Ne istediğini bilmeyen, kararsız… Tıp seçip hüs*rana uğramış bir karakter

Oynadığınız karakterle sizin örtü*şen yanınız var mı?
Olmaz mı… Kararsızlık, tezcan*lılık, hiperaktiflik. Çocukluğumdan karaktere yansıyan yanlar var

Set nasıl geçti?
Bi*raz sıkıntılı dönemde girdik, prova yapamadık, kimse kim*seyi tanımıyor. İlk benim sahnemdi, 3 – 2- 1 kayıt dedik ve herkes patla*dı. Başından sonuna kadar işi güzel bir e*nerjiyle götürdük. Hatta çekimler bittiğinde herkes çok üzgün*dü. Keşke biz dizi olsak diye birlik*te çalışmak istedik…

ANNESİ YAŞLILIĞINI CANLANDIRIYOR

Kurşunoğlu filmin kendi*si için öneminden şu sözlerle bahsetti; “3 o*yuncumuzun annesi ve babası var, benim yaşlı*lığımı annem oynuyor. Bizim için çok keyif*liydi”

DİZİLERDEKİ AŞKLAR SABUN KÖPÜĞÜ GİBİ

Diziler başlayan aşklar hakkın*da ne düşünüyorsunuz?
Allah mutlu etsin (gülüyor). Hızlı bir süreç oldu*ğu için çabuk başlıyor çabuk bitiyor. Hepsi sabun kö*püğü gibi geliyor bana… Ama “Olamaz ola*maz” demiyorum. Çok mutlu olan çiftlerimiz de var.

Sette sıkın*tılar çıkıyor mu?
Kişiliğinle alakalı… Kendi ilişkine koru*macı bir şekilde yaklaşırsan daha sağlıklı bir*liktelik olur.

Yeni projeleriniz neler?
Çok fazla dizi çok fazla o*yuncu var. Görüştüğüm işler var… Bakalım in*şallah kalıcı işler bulurum

Hedefiniz nedir?
Hayatımda planlı yaşa*yan biri değilim. Marka yapacak daha iyi pro*jeler hedeflerim. Kendi işimin de patronu o*labilirim. Sanal bir gerçeklik var. Sosyal med*yadan küçük alternatif işler çıkarabilirim.

Oynamayı istediğiniz bir oyun*cu var mı?
Şener Şen… Sadece bunun yüzün*den bile sosyal medyadan iş yapmayı dü*şünüyorum. Şener Şen en son “Dizi süre*leri uzadığı sürece sektörde bir şey yap*mayacağım” demişti. Ama hayalim… Belki olabilir

Rol model ola*rak gördüğünüz bir isim var mı?
Bir kişi yok.. Ye*niliklere açık biriyim. Kimden ne öğrenirsem ken*dime kar olarak sayıyorum.

Diziler filmler reytinglere yenik düşü*yor, sizin filminiz öne geçebilir mi?
Hikayemiz çok güzel… Herkes ken*dinden bir şey bulabileceği için geçebileceğini dü*şünüyorum. Herkes “Evet ben de bunu yaşa*mıştım” diyecek. Böyle dönemlere komediye ihtiyacımız var.

İnsan*lar komediden ne bekliyor?
Komedi her zaman ol*malı. İnsanların rahatlama alanı mutlaka olmalı…

Komedi de argo doğru mu?
Bence değil… Ama ben Cem Yılmaz’ı se*viyorum. Zekayla yapılan komediler çok daha iyi ge*liyor bana. Çünkü emek istiyor. Düşündüren kome*di beni her zaman mutlu ediyor

Eklemek iste*dikleriniz; Biz Size Döneriz’e davet ediyoruz. Bize gelin, izle*yin…

Çağla Türk - Türkiye gazetesi

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  2015/2016 Süperlig Şampiyonu Kim Olur?

  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV