28 Haziran 2017 Çarşamba

Ölümlü kaza kamerada

Tuğçe Kurşunoğlu: 'Argo komedileri doğru bulmuyorum'

Eğitim aldım ve yazmaya devam ettim. Kimden ne öğre*nirsem kendime kar olarak sayıyorum.Diziler filmler reytinglere yenik düşü*yor, sizin filminiz öne geçebilir mi?Hikayemiz çok güzel… Herkes ken*dinden bir şey bulabileceği için...

27 Şubat 2017 Pazartesi 16:19
Tuğçe Kurşunoğlu: 'Argo komedileri doğru bulmuyorum'

7 yaşında gittiği tiyatroda deyimiyle “aptal aşık”a döndü. Oyun*cular, dekor her şey içine çekti onu ve yaz*maya başladı. İş aşkı ile İstanbul’a geldi bir an da ken*dini dizi setinde buldu. Yaptığı her şey doğ*ruydu ve o yolda ilerliyordu. Ardından dizi*ler, teklifler tanıdığımız bir isim haline geldi Tuğçe Kur*şunoğlu. Türkiye gazetesinden Çağla Türk güzel oyun*cu ile Biz Size Döneriz filmi ön*cesi bir araya geldi.

*25 yaşında, Boşnak, Bursa’dan İs*tanbul’a geldi, annesiyle yaşıyor. Hiperaktif, dur durak bilme*yen, gününü dolu dolu geçiren, gezmeyi seven, mü*cadeleci biri olarak tanımlıyor kendini Tuğçe Kurşu*noğlu…

İstanbul’a geliş sebebiniz nedir?

Oyunculuk kendimi anla*yabildiğim zamandan beri içimdeydi. 8 yaşımdan bu yana iz*ledim gördüm, kendi kendimi yetiştirmeye çalıştım ve yaz*maya başladım. Bursa’nın yerel bir tiyatrosunda oyun*culuk eğitimi almıştım. Ama Bursa’da daha i*leri gidemezdim ve hayallerime ulaşmak için tek yol İstan*bul’a gelmekti. Üniversite için buraya geldim ve bir şe*kilde oyunculuğa başladım.

Ne okudunuz?
Reklamcılık okudum ve işi*mi yapmadım. İstanbul’da oyunculuk eğitimi, diksiyon eği*timleri aldım.

İstanbul’a geldiğinde nasıl zorluklar yaşadın?

Çok kala*balık, büyük bir yer… Sürekli kayboluyordum. Zor*luklarını çok yaşadım. Sektör zor, herkes gözde bir meslek oldu*ğu için oyunculuk istiyor. Doğru adımlar ata*rak sektöre girdim ve adım attığım 3. Gün ağla*dım. Çalışma saatleri çok ağırdı. Dışarıdan çok hava*lı meslek gibi gözüküyor, ben hiçbir şey bilme*den kamera önüne geçtim. Bu işi is*temiyorum diye çok döndüm. O zaman bu işin sev*meden yapılmayacağını anladım.

Çoğu oyuncular dizi sürelerinin uzun olma*sından da yakınıyor…
Evet bir absürtlük var. Her hafta sine*ma filmi formatında dizi çekiyoruz. İşin ka*litesi, oyunun enerjisi düşüyor ister istemez. Dizi günü*müzde peynir ekmek gibi tüketilir oldu. Sezon di*zileri de olmuyor artık…

Bir gününüz nasıl ge*çiyor?
Uyandığımda yaptığım ilk iş İstanbul’daki bütün et*kinliklere bakıyorum ve kahvemi yapıyorum. Farklı yerler farklı lez*zetler keşfetmeyi seviyorum. Bir günüm evde kesin*likle geçmez

Takip ettiğiniz dizi var mı?
Yok ama kimin ne yaptı*ğından haberim olması için bakıyorum. Fazla zap yapı*yorum ve bu yüzden kimse benimle te*levizyon izlemek istemiyor.

Nasıl bir çocuktunuz?
Annemin yaka silk*tiği sokak çocuğuydum. Yetiştiğim yerde genellikle 2 katlı bahçe*li evler vardı ve tüm çocuklar so*kaktaydı. Oynamadığım oyun yoktur. Annem beni sokak sokak a*rardı. Orayı çok özlüyorum. Şuan İstanbul’da yaşı*yorum yetişen yeni nesle çok üzülüyorum. Ai*leler çocuklarını rahatlıkla sokağa salamıyor, bunun için alan da yok…

Ço*cuklukta aklında kalan bir anı var mı?
Halam terziy*di, incik boncukla çok işi olurdu… Kız*ları da benden çok çekti. “Allah Tuğçe ge*liyor” diye boncukları saklarlardı. Boncukları dağıtıp, yutu*yormuşum.

Oyunculuk yeteneğini nasıl keşfettin?
4-5 yaşında sürekli oyu*nun da içinde olduğum için algılamaya baş*ladım. Babam beni ilk tiyatroya götürdüğünde 7 ya*şındaydım ve o an aşık oldum. Ben de heves oldu ve oyun arka*daşlarımla birlikte oyun çıkardık. Senaryo yazdım, mahal*ledeki teyzeleri oynadık. Eğitim aldım ve yazma*ya devam ettim. Okuldaki hocalarımla oyunlar çı*karıyorduk.

Bursa’da güzellik yarışmasına katıldın…
16 yaşındaydım ve geli*şigüzel başvurulmuş bir yarışmaydı. Kazanmayı hiç bekle*miyordum ve bir anda adımı birinci o*larak söylediler, çok şaşırdım. Ama anladım ki podyum bana göre değil. Ken*dimi ifade edemiyorum.

KÖYDEN İNDİM ŞEHRE

Oyunculuğa başlama süre*ci nasıl oldu?
İstanbul’a ilk geldiğim yıl Au*toShow’da çalışıyordum. Muhteşem Yüzyıl’ın seçmeleri vardı, katıl*dım. 10 gün sonra dönüş yaptılar ve bir anda ken*dimi sette buldum. Rüya gibi bir setti… Köyden indim şehre gibiy*dim… Bir şey bilmiyorum, ne oluyor algı*layamadım bir süre. Sete girdik yanımda Neba*hat Çehre vardı o an çok he*yecanlıydım. Öylelikle 24 bölüm oynadım, çok şey öğren*dim. Hiçbir oyuncuda kapris yoktu, yardım e*diyorlardı. Benim için okul gibi bir sü*reçti.

Nebahat Çehre’nin size nasıl yardımı oldu?
Benimle anı*larını paylaşıyordu, sette olan şeyler… Öğretmen gi*biydi.

Yeni filminiz çıkıyor, teklif nasıl geldi?
Yeter di*zisinin setinde tanıştım, görüştük ve anlaştık. Konu*su çok güzeldi, hikayemiz çok samimi… 6 gencin ba*şından geçen bir film. Bugüne kadar ya*pılmamış bir proje, masal tadında. Herkes ken*dinden bir şeyler bulabilecek.

Filmde hangi karakteri canlan*dırıyorsunuz?
Nur… Ne istediğini bilmeyen, kararsız… Tıp seçip hüsra*na uğramış bir karakter

Oynadığınız karakterle sizin ör*tüşen yanınız var mı?
Olmaz mı… Kararsızlık, tezcan*lılık, hiperaktiflik. Çocukluğumdan karaktere yansıyan yanlar var

Set nasıl geçti?
Bi*raz sıkıntılı dönemde girdik, prova yapamadık, kimse kim*seyi tanımıyor. İlk benim sahnemdi, 3 – 2- 1 kayıt dedik ve herkes patla*dı. Başından sonuna kadar işi güzel bir e*nerjiyle götürdük. Hatta çekimler bittiğinde herkes çok üz*gündü. Keşke biz dizi olsak diye bir*likte çalışmak istedik…

ANNESİ YAŞLILIĞINI CANLANDIRIYOR

Kurşunoğlu filmin kendi*si için öneminden şu sözlerle bahsetti; “3 o*yuncumuzun annesi ve babası var, benim yaşlı*lığımı annem oynuyor. Bizim için çok keyif*liydi”

DİZİLERDEKİ AŞKLAR SABUN KÖPÜĞÜ GİBİ

Diziler başlayan aşklar hak*kında ne düşünüyorsunuz?
Allah mutlu etsin (gülüyor). Hızlı bir süreç ol*duğu için çabuk başlıyor çabuk bitiyor. Hepsi sabun kö*püğü gibi geliyor bana… Ama “Olamaz o*lamaz” demiyorum. Çok mutlu olan çiftlerimiz de var.

Sette sı*kıntılar çıkıyor mu?
Kişiliğinle alakalı… Kendi ilişkine koru*macı bir şekilde yaklaşırsan daha sağlıklı birlik*telik olur.

Yeni projeleriniz neler?
Çok fazla dizi çok fazla oyun*cu var. Görüştüğüm işler var… Bakalım in*şallah kalıcı işler bulurum

Hedefiniz nedir?
Hayatımda planlı yaşa*yan biri değilim. Marka yapacak daha iyi p*rojeler hedeflerim. Kendi işimin de patronu ola*bilirim. Sanal bir gerçeklik var. Sosyal med*yadan küçük alternatif işler çıkarabilirim.

Oynamayı istediğiniz bir o*yuncu var mı?
Şener Şen… Sadece bunun yü*zünden bile sosyal medyadan iş yapmayı dü*şünüyorum. Şener Şen en son “Dizi süre*leri uzadığı sürece sektörde bir şey yap*mayacağım” demişti. Ama hayalim… Belki olabilir

Rol model o*larak gördüğünüz bir isim var mı?
Bir kişi yok.. Ye*niliklere açık biriyim. Kimden ne öğrenirsem kendi*me kar olarak sayıyorum.

Diziler filmler reytinglere yenik düşü*yor, sizin filminiz öne geçebilir mi?
Hikayemiz çok güzel… Herkes ken*dinden bir şey bulabileceği için geçebileceğini dü*şünüyorum. Herkes “Evet ben de bunu yaşa*mıştım” diyecek. Böyle dönemlere komediye ihtiyacımız var.

İnsan*lar komediden ne bekliyor?
Komedi her zaman ol*malı. İnsanların rahatlama alanı mutlaka olmalı…

Komedi de argo doğru mu?
Bence değil… Ama ben Cem Yılmaz’ı sevi*yorum. Zekayla yapılan komediler çok daha iyi geli*yor bana. Çünkü emek istiyor. Düşündüren ko*medi beni her zaman mutlu ediyor

Eklemek iste*dikleriniz; Biz Size Döneriz’e davet ediyoruz. Bize gelin, izle*yin…

Çağla Türk - Türkiye gazetesi

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  2015/2016 Süperlig Şampiyonu Kim Olur?

  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV