28 Haziran 2017 Çarşamba

Ölümlü kaza kamerada

Tarhan: 2017 bizim için yatırım yılı olacak

Önümüzdeki günlerde Mutlu Yaşam Köyü’nün p*roje çalışmasına başlayacaklarını ifade eden Tarhan, şunları söyle*di: “Bu projemizle ilgili daha önce Mersin Ü*niversitesi ile de bir ön çalışma yapmış*tık. Bunlar çok güzel, özden, içten ya*pılan çalışmalar....

27 Şubat 2017 Pazartesi 21:56
Tarhan: 2017 bizim için yatırım yılı olacak

Mersin’in merkez ilçe Mezitli Belediye Baş*kanı Neşet Tarhan, 2017’de daha çok yatı*rımlara dönük çalışmalar yapacaklarını belirterek, hizmet bi*nasından kültür merkezine, amfi tiyatrodan gençlik mer*kezine, ikinci aktif yaşlanma merkezinden Taş Mektep’in res*torasyonuna kadar birçok projeyi bu yıl i*çinde hayata geçireceklerini söyledi. Tarhan, “2017 bizim için ya*tırım yılı olacak” dedi.
Mezitli Belediyesi, bu yıl ya*tırımlarda atağa kalkıyor. Bir bölümü 2017’nin başla*rında başlayan, bir bölümü de en kısa sü*rede başlayacak birçok yatırım projesini yıl sonu*na kadar tamamlayarak halkın hizmetine sunacak olan Me*zitli Belediyesi, 2018 yılında da Mutlu Yaşam Köyü başta olmak üze*re farklı projelerle hizmetine devam edecek
“2017 bizim için yatı*rım yılı olacak”
Mezitli Belediye Başkanı Tarhan, bu yıl ve 2018’de ger*çekleştirecekleri yatırımlara ilişkin İHA muhabirine açıklama yaptı. Göre*ve geldikleri andan itibaren öncelikle kadınları, üre*ticileri, sosyal projeleri, sanatı ve kültürü daha a*ğırlıklı olarak ele aldıklarını dile getiren Tarhan, bu a*lanlardaki çalışmalarının devam ettiğini, ancak 2017’yi yatı*rım yılı olarak düşündüklerini söyledi. “2017 bizim için ya*tırım yılı olacak, biraz daha yatırıma dönük ça*lışmalar yapacağız” diyen Tarhan, bu projelerin bir kıs*mının başladığını, bir kısmının da yıl i*çerisinde başlayacağını ifade etti.
2017’nin ilk yatırımına amfi ti*yatro yapımıyla başladıklarını bildiren Tarhan, “600 ile bin kişi ara*sında kapasitesi olan bir amfi tiyatro ya*pıyoruz. Soli Kavşağı’nın kuzeyinde inşaatına bu yıl ba*şında başlandı. Şu anda inşaat devam edi*yor. Temmuz sonunda bitirilmesi öngörülüyor, çünkü iha*le o şekilde yapıldı” diye konuştu.
“Taş Mektep’in res*torasyonunu tamamlayarak Cumhuriyet Bayramı’na yetiştireceğiz”
Esenbağlar Mahallesi’nde Cumhu*riyet ile yaşıt olan ve yıllardır boş bu*lunan Cumhuriyet İlkokulu’nu da restore edeceklerini kay*deden Tarhan, “Halk arasında ‘Taş Mektep’ o*larak bilinen okulumuzun restorasyonu için gerekli kurul karar*ları alındı, ödenekleri temin edildi ve 14 Şubat tari*hinde ihalesi yapıldı. Çaba harcayacağız ve 29 Ekim Cumhu*riyet Bayramı’nda, Cumhuriyet ile beraber kurulan fakat sonra kapa*tılan bu okulu tekrar restore edilmiş şekliy*le halkın hizmetine sunacağız. Okulumuzu, bir yö*nüyle sanat ya da kültür müzesi, bir yönüy*le de 5,5 dönümlük boş bir a*razisinde peyzaj düzenlemesi yaparak halkımızın kullanımına a*çacağız” ifadelerini kullandı.
Sayıları her geçen gün artan gönül*lü evlerinin yapımına da devam ettiklerini vurgu*layan Tarhan, son olarak Davultepe’de yapımını tamam*ladıkları 75. Yıl Gönüllü Evi’nin yarın a*çılışını yapacakları bilgisini verdi. Akdeniz Mahallesi’nde, aynı zaman*da taziye evi de olacak bir gönül*lü evinin yapımının da devam ettiğini ve bir hafta-10 gün içe*risinde bitirileceğini belirten Tarhan, “Gönüllü evlerimiz olduk*ça başarılı. Çok sayıda öğrenciye burs veren gönül*lü evlerimiz var. Bu gönüllü evlerimizdeki gönül*lülerin yüzde 80-90’ını kadınlardan oluşuyor. Gönüllü ça*lışmak çok zor bir olay. Türkiye’de zor*lanan bir konuyu biz burada başarmaya çalı*şıyoruz. Hiç kimseye hiçbir destek vermeden, sade*ce fiziki mekan yarattık onlara. Ama onlar kendi im*kanlarıyla el emekleriyle ürettiklerini satarak para ka*zanıyorlar ve burs olarak da çocuklarımıza döndü*rüyorlar. Daha ziyade de kız öğrencilerimize. En son gönül*lülerimiz turunç reçeli yapıp sattılar ve öğ*renciye burs olarak döndü. Bunlar çok güzel, özden, içten ya*pılan çalışmalar. Ayrıca gönüllü evlerinde kültürel ça*lışmalar var. Kitaplıklar yaptık oralarda ve kitap o*kuma saati düzenleniyor” şeklinde konuştu.
“Bu yıl için*de ikinci Aktif Yaşlanma Merkezi’ni yapacağız”
Mezitli’ye bir Aktif Yaşlan*ma Merkezi kazandırdıklarını ve geçen günlerde Türki*ye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi ile birlik*te merkezin açılışını gerçekleştirdiklerini anımsatan Tarhan, şöyle devam etti: “Bu merke*zimiz faaliyete geçti. İkinci Aktif Yaşlanma Merke*zi için de projemiz hazır. Almanya Berlin’de kardeş şeh*rimizden bir mali destek alarak ikinci Aktif Yaşlan*ma Merkezini de yine bu yıl içe*risinde yapacağız.”
“Mutlu Yaşam Köyü projemizi 2018 için*de bitirmeyi hedefliyoruz”
Tüm bu projelerin hepsini 2017 yılın*da bitireceklerinin altını çizen Tarhan, 2018 yı*lında da yeni projelere imza atacaklarını söy*ledi. Önümüzdeki günlerde Mutlu Yaşam Köyü’nün pro*je çalışmasına başlayacaklarını ifade eden Tarhan, şun*ları söyledi: “Bu projemizle ilgili daha önce Mersin Ü*niversitesi ile de bir ön çalışma yapmış*tık. Davultepe ve Tece arasında 18 dö*nümlük bir alana Yaşam Köyü projemiz de o*lacak. Onu da bu yılın sonuna doğru iha*lesini yapıp, 2018’in içerisinde de bitirmeyi hedef*liyoruz. Diğer taraftan Mezitli Deresi’nin bir bölü*münün ıslahı için Devlet Su İşleri ile görü*şüldü. Onlar ihalesini yapacaklarını ifade ettiler. Yine 2018 i*çinde düşündüklerimizden, Mezitli Deresi’nin de hiç ol*mazsa denizle birleştiği noktasını halkın daha çok kulla*nımına açık hale getirmeyi düşünüyoruz.”
“Mezitli’ye ilk defa küçük de olsa bir balık paza*rı kazandıracağız”
Mezitli Deresi üzerindeki iki köprüden biri*nin Kadın Üretici Pazarı olarak kullanıldığını belir*ten Tarhan, “Diğer köprüyü de projelendirdik, Me*zitli’ye ilk defa çok küçük çapta da olsa bir balık paza*rı kazandıracağız. Ama bu balık pazarında i*haleyle sadece doğrudan denize gidip balık av*layan balıkçılar olacak. Yani aracı kimseler ol*mayacak orada, denizden balığı tutup getiren balık*çıların satış yapabileceği bir yer olacak. Dere üze*rinde güzel bir mekan olacağını zannediyorum. İlk kez Me*zitli’de küçük de olsa böyle bir balık paza*rımız olacak. Vatandaşlar gidip balıklarını oradan a*lacak. Bunu hemen en kısa sürede yapa*cağız ve 2-3 ay içerisinde tamamlayacağımızı tahmin edi*yorum” dedi.


Anahtar Kelimeler: Bizim2017Tarhan

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  2015/2016 Süperlig Şampiyonu Kim Olur?

  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV