24 Haziran 2017 Cumartesi

Ölümlü kaza kamerada

Cumhurbaşkanlığı sistemini AK Parti hatipleri anlatacak

Doğum günü tekraren 16 Nisan’da mille*timizle ve kendisiyle birlikte kutlanacaktır. Yusuf Özkan Öz*burun tarafından verilen Etkili İletişim dersleriyle devam etti. Yeni sis*temin ülkemize ne gibi kazanımlar sağlayacağını örnek*lerle anlatan Uçum,...

27 Şubat 2017 Pazartesi 14:19
Cumhurbaşkanlığı sistemini AK Parti hatipleri anlatacak

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Sürek*li Eğitim Merkezi (AKSEM) tarafından düzenlenen Ana*dolu yakası hatipler eğitimi Ümraniye Crown Pla*za Hotel’de, Avrupa yakası hatipler eğitimi ise Grand Ceva*hir Hotel’de yoğun katılımla gerçekleştirildi.

İstanbul genelindeki dernek toplan*tılarında, ilçe programlarında ve ev sohbetlerinde konuş*macı olarak bulunacak hatiplere, “Yeni Anayasa ve Cumhur*başkanlığı Hükümet Sistemi”, “Küresel Denklemde Vekalet Sa*vaşları” ve “Etkili İletişim” konularında eğitimler veril*di. AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temur*ci’nin ev sahipliğindeki Avrupa yakası hatiplerine yöne*lik programa Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum, İl Yöne*tim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, Belediye Baş*kanları, SKM Başkanları ile il ve ilçe ha*tipleri katıldı.

Programdaki konuşmasında çok önemli bir sü*recin başlangıcında olduklarını belirten AK Parti İstan*bul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, “16 Nisan gece*si elde edeceğimiz sonucun ülkemiz, milletimiz, par*timiz, davamız ve liderimiz için ne an*lama geldiğini çok iyi biliyoruz. Aslında bizim için eği*tim kapsamında il ve ilçe hatiplerimizin yapa*cağı konuşmalar çok önemlidir. Cumhurbaşkanlığı sistemini anlat*mak çok önemli, İstanbul’un her bir nokta*sında yaptığımız faaliyetlerde 3 temel genel baş*lığın öne çıktığını biliyoruz. Bunlardan ilki Cum*hurbaşkanlığı sistemi, bir diğeri terörle mücadele, diğe*ri de ekonomide yaşadığımız sorunlar ve onla*ra vereceğimiz cevaplardır. Elbette tüm bunları teşki*lat faaliyetleri içerisinde yapacağız. Hangi eğitimi alır*sak alalım, hangi bilgiye sahip olursak o*lalım sevgiyle, dokunarak iletemediğimiz, ruhumuzu, davamızı, i*nancımızı muhatabımıza aktaramadığımız hiçbir anlatım sonuç ge*tirmiyor” dedi.

‘Evet’i göğsümüzü gere gere an*latmalıyız

AK Parti çatısı altında siyaset yaptıklarını ve Türki*ye'nin marka olmuş partisinin temsilcileri olduklarını ifa*de eden İl Başkanı Temurci, “Halk oy*lamasında ‘evet’ diye çok güçlü bir marka*mız var. Bu markayı anlatırken, göğsümüzü gere gere an*latmalıyız. Karşı tarafın söylemlerini kullanarak aslında ‘biz öyle deği*liz’ dili savunmacı bir dildir ve biz bunu asla kabul et*miyoruz. Darbelere hayır demek, garabeti görmemek, ü*niversitede kızlarımızın artık özgürce okuyabilmesi için evet di*yoruz. Bir daha 15 Temmuz ve 28 Şubat*lar yaşanmasın diye ‘evet’ diyoruz. Sürecimiz hep evet üze*rinden yürümeli, dilimiz de geleceğimiz de evet olsun inşal*lah” ifadelerini kullandı.

Hatiplerin dikkat etmesi gereken ko*nulara da dikkat çeken Dr. Temurci, “Biz Cum*hurbaşkanımız ve Başbakanımızın 16 Nisan gecesine kadar halk oyla*masıyla ilgili bütün söylemlerini çok iyi takip et*meliyiz. Çünkü AK Parti’yi ve derdimizi an*latan ‘evet’ isteyen her bir kardeşimin önce*likle o haftalık bilgileri alıp, kendini gün*celleyip vatandaşımıza o şekilde gitmesi lazım. Ay*rıca bu gündem takibi aynı zamanda he*pimiz için sürekli bir eğitimin adı olma*lıdır. Hiçbir zaman şu gerçeği unutamayız; AK Parti, durmak yok yola devam diyen bir si*yasi hareketin adıdır” şeklinde konuştu.

“En güzel hedi*ye 16 Nisan gecesi olacaktır”

İl Başkanı Te*murci sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün sosyal med*yada yoğun olarak liderimizin doğum günü kutlan*dı. Hepimiz Cumhurbaşkanımızın doğum gününü kutluyoruz. Rabbim ona hayır*lı ve uzun ömürler versin. O sa*dece 786 bin kilometre karenin değil aynı zaman*da bir coğrafyanın ve ümmetin umududur. A*yağa kalkan kalabalıklar onun ne dediğini önem*siyor. Bizim AK Parti teşkilatları olarak Cumhur*başkanımıza vereceğimiz en güzel hediye 16 Nisan gece*si olacaktır. Doğum günü tekraren 16 Nisan’da mille*timizle ve kendisiyle birlikte kutlanacaktır.”

Başkan Temurci sözle*rini şöyle tamamladı: “Bir üzüntümü de i*fade edeyim, tabi bu mesele siyasi parti mese*lesi değildir ama Milli Görüş geleneğinden gelen ve bu ülke*de her noktada rahmetli Necmettin Erbakan hoca*mızın yaptıklarını, onun millet, vatan, bayrak ve vatan sev*gisini bilen bir kardeşiniz olarak, yarın onun vefa*tının yıl dönümüdür. Onun cenazesinde bile bulu*namayan ve gelemeyen insanlarla bugün kol kola gelen bizim kar*şımızda yer alanlara ben hakkımı helal et*miyorum, etmeyeceğim. Üniversite kapılarında o mücadeleyi veren kar*deşlerimizle birlikte önümüzdeki dönemde sizlerden bir ricam var. Parti*lerin üst kademeleri yanlışlar yapabilir ama İs*tanbul’da öyle bir referandum süreci yaşayacağız ki, siz bizim bu ko*nuda sözcülerimiz olacaksınız. Şu sokakta bizden oy çıkmaz diye girme*mezlik yapmayalım. Hayırcı cepheyi evet ile bu*luşturmak ve bu büyük davanın altında bir*likte mücadeleye çağırmak CHP’ye oy vermiş kar*deşimizi CHP’den kurtarmak, bu dönem hepimizin en önem*li sorumluluğudur”

Uzmanlardan ‘evet’ eğitimi

Daha sonra kürsüye gelen Cumhur*başkanlığı Başdanışmanı Mehmet Uçum ise, Yeni A*nayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlattı. Yeni sis*temin ülkemize ne gibi kazanımlar sağlayacağını örnek*lerle anlatan Uçum, ‘hayır’ cephesi tarafından yü*rütülmek istenen olumsuz algı operasyonuna karşı ka*tılımcıları aydınlattı. Anayasa değişiklik teklifinin maddelerinin a*maçlarını ve sağlayacağı katkıları açık bir dille anla*tan Uçum, hatiplerin farklı konulardaki sorularını da cevap*landırdı.

Son derece verimli geçen AKSEM İl ve İlçe hatip*leri eğitim programı, Prof. Dr. Yaşar Hacı Sali*hoğlu'nun verdiği Küresel Denklemde Vekalet Savaşları ve Dr. Yusuf Özkan Öz*burun tarafından verilen Etkili İletişim dersleriyle devam etti.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  2015/2016 Süperlig Şampiyonu Kim Olur?

  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV