24 Haziran 2017 Cumartesi

Ölümlü kaza kamerada

İşitme Engelliler Türkiye Oryantiring Şampiyonası 6-7 Mayıs tarihlerinde Trabzonda yapılacak

Ayrıca bu etkinlik şehrimizin ta*nıtımına katkı yapmak, hem spor yapmak için önem*li bir organizasyon. Bu yarışmayı şehrimize kazan*dıran federasyonumuza şükranlarımızı sunuyorum” dedi. Hem de top*lumsal farkındalığı oluşturmak açısından çok güzel bir...

27 Şubat 2017 Pazartesi 21:57
İşitme Engelliler Türkiye Oryantiring Şampiyonası 6-7 Mayıs tarihlerinde Trabzonda yapılacak

İşitme Engelliler Türkiye Oryantiring Şampiyonası 6-7 Mayıs tarih*lerinde Trabzon’da yapılacak.
Konuyla ilgili bugün şampiyonaya destek vere*cek olan Ortahisar Belediyesi, Türkiye Oryantiring Fe*derasyonu, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve İl Kültür ve Turizm Mü*dürlüğü yetkilileri bir araya gelerek tanıtım toplan*tısı gerçekleştirdi.
Toplantıda Türkiye Oryantiring Federasyonu ile Or*tahisar Belediyesi arasında oyunların protokolü imzalanırken, imza tö*renine Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz, Trab*zon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Gençlik Hizmet*leri il Müdürü Birdal Öztürk, Oryantiring Fe*derasyon Asbaşkanı Fatih Bektaş ve Trabzon Kültür ve Turizm İl Müdü*rü Ali Ayvazoğlu katıldı.
Oryantring sporunun Türkiye’de yeni yeni ya*pılmaya başlanan bir spor dalı olduğunu belir*ten Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, olim*piyat kenti Trabzon’da ilk defa böyle bir ya*rışmanın düzenlenecek olmasından mutlu olduğunu söyledi.
Daha önce Trab*zon’da 2007 Yaz Olimpiyatları, 2011 Gençlik O*limpiyatları ve en son GYMNASİADE 2016 O*limpiyat Oyunları’nın başarılı bir şekilde düzenlendiğini kayde*den Başkan Genç "Oryantiring’de, sporcu yarışmaya baş*ladığında harita üzerinde işaretli noktaları sırasıyla en kısa zaman*da ve doğru olarak bulması gerekiyor. Pu*sula ve haritadan yararlanarak, mekanları hatırlayarak o mekan*lar üzerinde yürümek, koşmak spor yapmak an*lamına geliyor. Ayrıca bu etkinlik şehrimizin tanı*tımına katkı yapmak, hem spor yapmak için ö*nemli bir organizasyon. Trabzon’da böyle bir fa*aliyetin yapılıyor olması mutluluk verici. İnşallah, mayıs a*yında çok güzel bir şekilde şehrimizde bu p*rogramı icra edeceğiz. Engelli kardeşlerimiz de bu prog*ramda bulunuyor olması sosyal sorumluluk açısından bizim için çok ö*nemli bir çalışma. Hem de toplumsal far*kındalığı oluşturmak açısından çok güzel bir fa*aliyet. Trabzon’da ilk defa yapılacak olan ve Tür*kiye’de de yeni yeni öğrenilen bu s*portif dalda ciddi bir farkındalık da Kara*deniz bölgesinde oluşacak diye düşünüyorum. Bu yarış*mayı şehrimize kazandıran federasyonumuza şükranlarımızı sunuyorum” de*di.
Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz ise konuş*masında işitme engelliler ile beraber Trabzon’da oryan*tiring şampiyonasının ayaklarından birinin yapılacak olmasının son de*rece keyif verici olduğunu belirterek "Bu yarış*ma oryantiring sporunda işitme engellilerin Türkiye’de ikin*ci yarışması olacak. Samsun’da yapılacak oryantiring olim*piyatları için de önemli bir basamak o*lacak. Trabzon’da yapılacak bu organizasyonabin 200’ün ü*zerinde sporcunun katılması bekleniyor. Burada yapılacak orga*nizasyonda milli takım seçilecek. Milli takımda Samsun’da yapı*lacak olan olimpiyatlarda ülkemizi temsil edecek. Oryan*tiring oyunları Mağmat Boğazı ve Gölçayır’da ya*pılacak. Ayrıca kent içinde de organizasyon var. Bu orga*nizasyonla birlikte Trabzon’un tarihi ve turistik yer*lerini de tanıtmış olacağız" diye konuştu.
Oryantiring Fede*rasyon Asbaşkanı Fatih Bektaş da şampiyonaya or*talama bin-bin 200 kişinin katılmasını beklediklerini söy*ledi.


Anahtar Kelimeler: TürkiyeEngellilerİşitme

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  2015/2016 Süperlig Şampiyonu Kim Olur?

  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV