Bitcoin’de Hedef 60.000 Dolar: BTC’yi Yükseltecek Katalizörler

Bitcoin’de Hedef 60.000 Dolar: BTC’yi Yükseltecek Katalizörler

 

2014 yılından beri kripto para haber sitesi olarak hizmet vermekte olan Türkiye’nin ilk kripto para haber kaynaklarından COINTURK, Bitcoin’de yaşanan son yükselişler ve popüler bir analistin iddialı yorumu noktasında bir yazı kaleme aldı.

 

Bitcoin’de Son Durum

 

Lider kripto para birimi son günlerde iyi bir grafik çiziyor ve umutların da artmaya başladığı görülüyor. Yazının kaleme alındığı sırada 36.700 dolarda işlem gören Bitcoin (BTC), 9 Kasım’da 37.970 dolara kadar ulaşarak bir tepe oluşturdu. Son 24 saat içinde nispeten stabil seyreden Bitcoin’in son 1 hafta içinde kaydettiği artışın yaklaşık olarak yüzde 5 olduğu söylenebilir.

 

Pek çok analiste göre gerek Bitcoin ödül yarılanmasının yaklaşması, gerek FED’in faiz artırımını durduracağı yorumları, gerekse de spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanması beklentisi piyasada yükselişi tetikleyen faktörler arasında yer alıyor olabilir. Peki, piyasanın popüler analisti DonAlt bu konuda ne düşünüyor?

 

Bitcoin’de Hedef 60.000 Dolar

 

Anonim kripto para analisti DonAlt, sosyal medya platformu X’teki kişisel hesabından BTC’nin önümüzdeki haftalarda sert ralliler yapabileceğini söyledi. Analist, BTC’nin grafiğinin bir süpersonik patlama yapmaya hazır göründüğünü ifade ediyor.

 

COINTURK ve COINTURK NEWS adlı iki kripto para haber sitesinde de ifade edildiği gibi analist konuyla ilgili açıklamalarında, “Düşüş trendinde olmayı çok isterdim ama böyle bir grafikle bunu nasıl söyleyebilirim? Süpersonik bir patlama yapmak istiyormuş gibi görünen bir şeyi satmadan önce kazançlarımın bir kısmını riske atmayı tercih ederim. Piyasa döngüsünün öyle garip bir noktasındayız ki, bir ay içinde 60 bin dolarda işlem görüyor olsaydı şaşırmazdım.” sözlerini kullandı.

 

Bunlara ek olarak DonAlt, Bitcoin’i uçurabilecek kuyruk rüzgarlarından birisinin spot tabanlı BTC borsa yatırım fonunun (ETF) potansiyel onayını çevreleyen anlatı olduğunu söyledi. Bununla birlikte, bir spot Bitcoin ETF’sinin onaylanması durumunda, bilgili yatırımcıların bu olayı kar almak için kullanabilecekleri konusunda da uyardı.

 

Analist konuyla alakalı olarak “Spot Bitcoin ETF’si oyunu, yakın tarihte ticareti en kolay şeylerden biri oldu. Boğalar ETF’den önce ve blok ödülü yarılanmasına doğru satış yapmayacaklardı ve dürüst olmak gerekirse, çoğu ayı bile bu kadar açık bir katalizörde düşüş gösterecek kadar aptal değildi. ETF onayı geldikten sonra işler zorlaşacaktır. Bu bir haber satma olayı olabilir ama olmayabilir de. Ben de bilmiyorum. Komik bir şekilde, bu ETF kararı ne kadar uzun süre sonra gelirse fiyat muhtemelen o kadar yükselecektir. Çünkü bu onay çıkana kadar satmak için çok az neden var.” sözlerini kullandı.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu